MikroPlazma

MIKRO PLAZMA


Best SOLUTION

MikroPlazma to generator plazmy do stosowania w medycynie estetycznej, który nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów przy użyciu mikroplazmy potwierdzone zostało w badaniach klinicznych.

spot_removal_pen

TECHNOLOGIA MIRKO PLAZMY


Plasma to rodzaj zjonizowanego gazu, który zawiera podobne ilości ładunków dodatnich oraz ujemnych, nazywana jest czwartym (obok gazu, cieczy oraz ciała stałego) stanem skupienia. MikroPlazma wytwarza w pełni kontrolowaną oraz celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu między końcówką urządzenia a skórą pacjenta tworzy się plazma, która jest zdolna do sublimacji naskórka, a w konsekwencji do obkurczania skóry w miejscu działania. Metoda ta jest doskonałą alternatywą w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były standardowym zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej. Jej innowacyjność polega na bezinwazyjnym usuwaniu niedoskonałości i zmian skórnych bez krwawienia i bez bólu, komfortowo dla pacjenta. Ta technika pozwala również na obserwację efektu w czasie rzeczywistym, tzn. że operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i na bieżąco obserwować efekty swojej pracy.

urzadzenie-kosmetologiczne-plasma-maglev

ZALETY URZĄDZENIA


Nieodzowną zaletą zabiegów z użyciem plazmy jest bezpieczeństwo jej użytkowania, ponieważ działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, nie uszkadza przy tym głębszych warstw skóry. Stanowi znakomitą alternatywę dla metod chirurgicznych plastyki powiek, ponieważ pozwala na wykonanie zabiegu korekty z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu. Zabiegi z wykorzystaniem plazmy są bezinwazyjne i krótkie, dzięki czemu nie wyłączają pacjentów z codziennych aktywności.

ZASTOSOWANIE URZĄDZENIA


Mikro Plazma z generatorem plazmy jest doskonałym urządzeniem do nieinwazyjnego wykonywania zabiegów: - nieablacyjna korekta powieki górnej i dolnej (blefaroplastyka) - lifting twarzy i szyi - redukcja płytkich i głębokich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie - redukcja zmarszczek wokół ust i tzw. „ zmarszczek palacza” - redukcja przebarwień skóry - likwidacja blizn i rozstępów - skóra potrądzikowa oraz wspomagająco w leczeniu trądziku - usuwanie brodawek, kurzajek, teleangiektazji, plam soczewicowatych, włókniaków, keloidów, znamion

zabieg_plasma_maglev

PROCEDURA ZABIEGOWA


Zabieg wykonuje się urządzeniem z generatorem plazmy zakończonym igłą, która bez konieczności kontaktu ze skórą, emituje łuk elektryczny przyczyniający się do „odparowania” nadmiaru skóry. Miejsce przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić. Na obszar objęty zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, przy użyciu dostępnych kremów, ze środkiem znieczulającym. Po upłynięciu potrzebnego czasu od nałożenia kremu znieczulającego przystępujemy do zabiegu. Procedura zabiegowa powinna odbywać się zgodnie ze wskazówkami szkoleniowca . Czas przyłożenia elektrody zależy od głębokości wywoływanego uszkodzenia naskórka od 0,5 sekundy do 1 sekundy oraz mocy z jaką ustawiliśmy urządzenie. Każdy zabieg powinien być poprzedzony próbnym przyłożeniem elektrody w celu wyeliminowania przeciwwskazań oraz określenia, przybliżonego czasu rekonwalescencji. Zabieg polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia MikroPlazmy. Każdy punkt wykonuje się w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, co pozwala zachować plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia zabiegu. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka nie uszkadzając warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia, bez bólu i bez uszkodzeń otaczających tkanek. Zabieg trwa 15 - 30 minut a punkty sublimacji mniejsze niż 1 mm widoczne są do tygodnia. Po wykonanym zabiegu należy odpowiednio zabezpieczyć obszar poddany działaniu plazmy, oraz poinformować pacjenta o dalszym postępowaniu po zabiegu. Efekty widoczne są od razu po zakończonym zabiegu. Aby osiągnąć optymalne efekty, w większości przypadków wystarczy przeprowadzenie jednego lub dwóch zabiegów. Okres gojenia się po zabiegu -zależy od użytej mocy oraz miejsca w którym został wykonany zabieg, informacje przekazuje dystrybutor. Urządzenie jest bezpieczne i skuteczne tylko po wcześniejszym przeszkoleniu. Zabiegi powinny być wykonane pod nadzorem specjalisty lub uprzednim przeszkoleniu przez dystrybutora lub osoby kompetentnej.

WSKAZANIA POZABIEGOWE


Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień oraz chronienie skóry przed promieniowaniem słonecznym.

wskazania-pozabiegowe-plasma-maglev

EFEKTY ZABIEGU


MikroPlazma poprzez działanie energii cieplnej stymuluje produkcję nowego kolagenu, który odpowiedzialny jest za napięcie, jędrność i elastyczność skóry poddanej zabiegowi. Działa precyzyjnie w obrębie naskórka nie uszkadzając przy tym skóry. Efektem działania generatora plazmy jest obkurczenie skóry co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek. Najbardziej widoczne zmiany uzyskiwane są na powiekach w przypadku wiotkiej skóry. Poprawa następuje już w trakcie zabiegu. Doskonałe i natychmiastowe efekty uzyskuje się tym zabiegiem także w przypadku drobnych zmarszczek np. kurzych łapek oraz redukcji cieni pod oczami - jest on doskonałą alternatywą dla botoksu. Efekty po zabiegu utrzymują się 1-3 lata.

PRZECIWWSKAZANIA


Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: - schorzenia skóry - choroby autoimmunologiczne - infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym - ciąża i okres karmienia piersią

OBJAWY NIEPOŻĄDANE


Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się 5-7 dni. Drugiego i trzeciego dnia możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku
i zaczerwienienia okolicy poddanej zabiegowi.

EFEKTY PRZED I PO


efekty-przed-po-maglev
efekty-przed-po-2-maglev

Zabiegi MikroPlazmą w idealny sposób łączą w sobie efektywność działania oraz bezpieczeństwo, zapewniając skuteczność zabiegów bez wyłączania pacjentów z ich z codziennej aktywności.

DANE TECHNICZNE


  • Temperatura pracy otoczenia 0-40stopni celsjusza
  • Wilgotność względna 45%-77% bez kondensacji
  • Ciśnienie atmosferyczne 70 kpa-106 kpa
  • Częstotliwość 1.1 MhZ -3 Mhz
  • Max wyjście mocy -nie mniej niż 10 W w szczycie
  • Ustawienia mocy -2 poziomy
  • Podświetlenie miejsca zabiegowego diodą led
  • Poziom uszkodzenia skóry - 0.06mm
  • Wielkość urządzenia 20x13x5 cm
  • Obudowa urządzenia - ABS

maglev-dane-techniczne

WAŻNE


Na urządzenie medyczne udziela się 24-miesięcznej gwarancji od daty zakupu. W razie stwierdzenia usterki, niespowodowanej złym użytkowanie urządzenia przez nabywcę lub jego personel, MikroPlazma podlega naprawie lub wymianie na nowe urządzenie w ciągu 24 godzin. Mikro Plazma jest sprzedawana wraz ze szkoleniem i certyfikatem potwierdzającym odbycie szkolenia z obsługi urządzenia. Urządzenie posiada certyfikat TUV świadczący o standardzie medycznym oraz CE.

ZAPYTAJ O CENĘ


ZADZWOŃ
+48 501 636 844


lub skorzystaj z formularza kontaktowego
oddzwonimy w ciągu 24 godzin (dni robocze).

INFORMACJA HANDLOWA


unimedic
UniMedic s.c.
ul. św. Leonarda 1
25-311 Kielce
Radosław Stasiak
tel.: +48 501 636 844
radoslaw.stasiak@unimedic.pl